На допомогу учителям-філологам

ПРОБЛЕМНІ ПИТАННЯ ТА ЗАВДАННЯ РОБОТИ  ВЧИТЕЛІВ-ФІЛОЛОГІВ НА 2020-2021 н.р.

· забезпечити ефективне впровадження Державного стандарту базової і повної загальної середньої освіти, Концепції національно – патріотичного виховання;

· упроваджувати активні та інтерактивні методи на уроках української мови, української та зарубіжної літератури, іноземної мови з метою розвитку творчості учнів;

· упродовж усієї роботи на уроці створювати ситуацію успіху, позитивного настрою, взаємопідтримки;

· залучати учнів до участі в олімпіадах, пошуково-дослідницькій роботі МАН;

· готувати учнів до проходження зовнішнього незалежного тестування;

· активізувати позакласну роботу (літературні вечори, театральні вистави, конференції);

· використовувати в навчальному процесі сучасні мультимедійні технології для оцінювання навчальних досягнень учнів та підвищення якості підготовки до ЗНО;

· формувати учня-читача шляхом використання різних методів, прийомів і видів навчання;

· активізувати самостійну творчу діяльність учнів.

Організований початок нового 2020/2021 навчального року

Щодо методичних рекомендацій про викладання навчальних предметів у закладах загальної середньої освіти у 2020/2021 навчальному році

Сценарії Першого уроку 2020/2021 навчальному році

Збірник календарно-тематичних планувань з української мови та літератури на 2020-2021 н.р.

Українська література: https://vse.ee/is

Українська мова: https://vse.ee/it

Зарубіжна література: https://vse.ee/ig

Англійська мова: https://vse.ee/ib

Інтернет-ресурси для вчителів-словесників

Українська мова та література на на допомогу вчителю Українська мова та література в школі.- Електронна версія науково-методичного журналу.

“Поезія та авторська пісня України”.- Сайт сучасних українських авторів, конкурси, літературна періодика.

http://ukrainskamova.at.ua/  -Цікава інформація з української мови

http://euмпreka.ucoz.ua/ - Цікавий матеріал  з літератури.

http://tsybulyanskabigmirnet.blogspot.com/- Блог"Еверест філології"

http://school.xvatit.com- Гіпермаркет знань

http://testzno.com.ua/-  Тести ЗНО з різних предметів, у т.ч. з української мови та літератури.

http://ukrtvory.ru/ - Твори з української  літератури.

http://ippo.org.ua/index.php?option=com_content&;task=blogcategory&id=59&Itemid=61 Сайт інституту післядипломної педагогічної освіти Київського університету ім. Б.Грінченка. Корисні матеріали для учителів мови й літератури, у т.ч. для підготовки до атестації.

http://www.ukrtvory.com.ua/index.html
"Бібліотека школяра".

http://www.glazova.org.ua/ -Сайт  Олександри Глазової.

 http://pysar.net/vidu.php -Українська поезія.

http://www.ukrlitzno.com.ua/- Матеріал з української літератури. 

Мультимедійні підручники з української мови та літератури  http://rozumniki.net/catalog/products/ukrayins%60ka-mova-ta-literatura/

 Матеріали для підготовки до ЗНО

Сайт Українського центру оцінювання якості освіти (http://testportal.gov.ua/) - головне джерело офіційної інформації про ЗНО (дати проведення, програми, особистий кабінет).

«5 найскладніших завдань ЗНО» (http://navsi200.com/5z) - мінікурс у формі відеоуроків; ідеальний варіант, якщо ви хочете протягом 5 днів розібратися з проблемними темами або не знаєте, з чого почати підготовку.

«Найтиповіші завдання ЗНО» (https://www.youtube.com/playlist?list=PLr0ZdixQ8FIajGoIgshlWqK4uDDy8EyKN) - плейлист з усіма нашими відеоуроками з мови та літератури.

Літературний чек-лист (https://navsi200.com/literaturne/literature-list/) - список усіх творів за програмою ЗНО у формі зручного чек-листа, у ньому можна позначати прочитані твори і стежити за своїм прогресом.

Статті з літератури (https://navsi200.com/literaturne/literature2020/) - перелік усіх матеріалів зі скороченими переказами та аналізами програмових творів.

Усі вірші (https://navsi200.com/literaturne/virshi/) - повні тексти поезій з програми, а ще електронна книга, яку можна завантажити і роздрукувати.

Таблиця з літератури (https://navsi200.com/literaturne/literature-table/) - жанри, стилі, присвяти, композиція, ідея та тема творів в одному документі (ідеально для повторення).

Усі слова з наголосами (https://navsi200.com/movne/slova-z-naholosamy-2020/) - зручний список усіх нормативних наголосів для ЗНО.

На всі 200  https://www.youtube.com/channel/UCKZ9W_5yg6NeV92ak02CdSg

Платформи та сервіси для дистанційного навчання

Дивіться також: Youtube-канали для дистанційного навчання

HUMAN ШКОЛА. Зручні та сучасні інструменти для навчального закладу (система управління навчанням, аналітика, шкільна соцмережа, рефлексія). Безкоштовно для державних ЗЗСО.

Перейти


НОВІ ЗНАННЯ. Електронні класні щоденники та журнали. Зручна система дистанційного навчання. Заклад освіти повинен бути приєднаним до системи "КУРС "Школа"".

Перейти


ЄДИНА ШКОЛА. Інформаційно-комунікаційна система, призначена для закладів освіти, учнів та їх батьків, включає електронні журнал та щоденник. Є мобільний додаток. Рекомендована МОН України.

Перейти


MOODLE. Навчальна платформа, яка допоможе створити ефективне інтернет-навчання у власному середовищі. Можливість створювати курси, близько 20 видів діяльностей. Є мобільний додаток.

Перейти


GOOGLE CLASSROOM. Безкоштовний веб-сервіс, створений Google для закладів освіти. Є мобільний додаток.

Перейти


Курси

PROMETHEUS. Близько 100 безкоштовних онлайн-курсів, серед яких курси підготовки до ЗНО, англійської мови та освіти сучасного вчителя.

Перейти


ED-ERA. Проєкт, який створює безкоштовні онлайн-курси (зараз близько 50) та освітній контент широкого спектра з використанням IT (історія, математика, права людини, англійська мова, біологія)

Перейти


iLEARN. Онлайн курси з основних предметів ЗНО, вебінари з найкращими репетиторами, тести, подкасти, матеріали для самопідготовки

Перейти


LEARNINGAPPS. Конструктор інтерактивних завдань, що дозволяє зручно й легко створювати електронні інтерактивні вправи, що сприяє активності, самостійності, ефективності, зв'язку теорії з практикою, поєднання колективних та індивідуальних форм навчальної роботи тощо.

Перейти

o